1991 yılında İzmir’de kurulan Gökçehan Baharatları 2004 yılında Pınarbaşı’nda yeni inşa edilmiş olan tesisine taşınmıştır.

Eğitimli kadrosu başarma azmi ile çalışan firma son yıllarda özellikle dış piyasada kurumsallaşmış müşteri portföyünü geliştirerek büyüme sağlamış ve adını sektörde doğru tercih ile birleştirmiştir.Marka yaratmanın,ürün geliştirmenin ve bunları uluslararası pazarda tutundurarak kalıcı olmanın gereğine ilk günden beri inanmıştır. Bu maksatla üretim ve kalite sistemini n gelişmesine önem vermiştir. ISO 22000 kalite belgesinin yanında uluslararası gıda güvenliğini standartlarını düzenleyen BRC sertifikasınada alarakkendi sektöründe bu belgeye  ilk sahip olan firmaların başında yer almıştır.

BRC Global Standartlarıkalite, güvenlik ve operasyonel kriterleri garanti altına alır ve üreticilerin yasal gerekliliklere uygunluğunu ortaya koyar. Gıda sektöründeki bu gerekliliklerde BRC Food Standardında tanımlanmıştır.

Gökçehan Baharat sektördeki öncü konumunu kendini sürekli yenileyerek, ürün yelpazesini genişleterek ve piyasa koşullarını takip ederek daha uzun yıllar korumaya devam edecektir.